slavíme 10 let
Koncerty
24.05.2018 Víťa Troníček Trio v Doli
Doli Klub - Pardubice
25.05.2018 Marien - koncert Vlasenice
Vlasenice
26.05.2018 Víťa Troníček Trio - Heřmanův Městec, Halapaš
více koncertů....
Eshop

ZE SKLA

V PŮLI CESTY

KRAJINA V TOBĚ

 

Tak co, půjdete do toho s námi?

"Máme deset let, měli bychom natočit desku..." řekl někdy loni na podzim Ivan Kurtev (alias Soptík pozn. autora). "Když je teď ta sestava Marien se dvěma zpěvačkami, hodně nových písní a lidi se po nich ptají... co vy na to?" kul žhavé železo náš nehrající kormidelník.

 

 "Bezva, super, fajn, proč ne..." zaznělo davem. Počet členů naší skupiny totiž už lze označovat slovem dav... no spíš je to takovej malej muzikantskej "davíček". Vteřinu na to se nám v hlavách rozeběhly myšlenky a vzpomínky na fajnovou práci ve studiu, rozběhlo se těšení na večerní odpočívání v českobudějovických hospůdkách, nastala radost z toho, že opět zvěčníme a zhmotníme písně v současné době hrané a  mnozí zajásali, že si ve studiu konečně ujasní, co kde mají hergot zpívat. A jen ti, kterým to pálí trošku rychleji než nám, normálním, tedy konkrétně Assist. Prof. Ing. Ing.  Michal Paták, M.Sc., Ph.D. utrousil cosi ve smyslu, jestli na to máme peníze......????

 

 "Neryj, hnídopichu..." odsoudili jsme jej, ačkoliv nám bylo jasné, že má asi pravdu. I když veškeré honoráře z vystoupení vždy pečlivě spoříme nebo uvážlivě investujeme do takovýchto kapelních radostí, cesťáky tohoto mnohohlavého souboru, rozprášeného po celé vlasti, požírají většinu oběživa jako bezedná propast. A Sopťa, jehož životním údělem je realizovat na folkové scéně věci nevídané a nerealizovatelné prorocky pravil: "Klííííd, nahrávání ve studiu, tedy dvě třetiny nákladů, pokryjeme z honorářů za koncerty, výrobu a ostatní náklady zkusíme na kreativcíchsobě.cz."

 

 Kreativci sobě jsou úžasný internetový vynález - představíte svůj projekt a oslovíte ty, které to zajímá, aby se finančně podíleli na jeho realizaci, přičemž tyto investory můžete hezky odměňovat. Není to žebrání ani škemrání, je to příležitost pro vás být u toho, možnost předplatit si cédé a získat tím zajímavé bonusy. A taky fajn pocit, že jste nám s tou muzikantskou károu pomohli o pořádný kus hnout. Ono mít hudbu jen jako koníčka a snažit se natáčet desky v profesionálním studiu a s profi produkcí je v době vypalovaček a internetového šíření opravdu tvrdý oříšek. Taky je docela těžké držet se své hodné muziky a nepodlehnout trendům v soudobém hudebním průmyslu. Pravidla Kreativců jsou jasná, pokud se podaří cílovou částku naplnit, projekt se realizuje. Pokud by se náhodou částka nesešla, vaše vklady se do posledního haléře vrací a vydání alba si zřejmě vyžádá delší čas. Ale to by nás mrzelo, rádi bychom křtili v červnu na Chvojně...

 

 Tak co, půjdete do toho s námi?        

 

 Vaši Marien

 

 

PS: Alespoň to rozklikněte, máme pro vás video-překvapení...


Připravujeme