slavíme 10 let
Koncerty
25.10.2018 Marien - Praha - Gong
Praha
06.11.2018 Marien - Cena města
Žamberk
10.11.2018 Marien - Pardubice- Výroční koncert
Pardubice
více koncertů....
Eshop

ZE SKLA

V PŮLI CESTY

KRAJINA V TOBĚ

 

Ze skla (2014)

V pořadí třetí album Marien přináší dvanáct převážně nových písní z autorské dílny kapelníka Víti Troníčka. Třemi písněmi, včetně titulní, přispěla Radka Havelková, pozoruhodná autorka se kterou Víťa Troníček spolupracoval ve svých hudebních začátcích. Album Marien natočili v sestavě s oběma zpěvačkami a právě dívčí dvojhlasy a nová barva vokálu jsou překvapením oproti předchozím nahrávkám skupiny. Natáčelo se ve studiu MK Production v Českých Budějovicích, opět pod režijním vedením Petra Novotného (Žalman a spol), s důrazem na větší aranžérskou pestrost a s řadou inspirací moderními světovými trendy příbuzných žánrů této hudby. Marien na tomto albu proto častěji opouštějí sound živé kapely, míchají sestavou svých kytar a hlasů, část písní ozdobil rytmikou již tradičně hostující fenomenální bubeník David Landštof, četnější je použití elektrické kytary a album například předěluje i odvážný zvukový fórek v koupelně natočeného gospelu, který posluchač smí slyšet jen za zavřenými dveřmi, což podtrhuje autorskou myšlenku dané písně.

 

Album z větší části financovali sami fanoušci skupiny prostřednictvím projektu Kreativcisobě, nashromáždilo se více než 120 000,- Kč! Výsledek sbírky zcela předčil očekávání a umožnil kapele například svěřit finální úpravu zvuku alba masteringovému studiu Biotech Escona Waldese, který se stará o sound špičky tuzemské hudební produkce. Obal desky zdobí reprodukce umělecké skleněné vitráže  Marka Trizulijaka, pestrost a křehkost skleněného díla vystihuje celkové téma desky, kterým je neopakovatelnost okamžiku, rozbitnost a pomíjivost lidských vztahů a citů.

 

  Distribuce -    Slovensko:
Hanka Jóžová
hanka@rolnicky.sk
tel:+421 904 175 140

Vydavatel: © FOLK ŽIJE! 2014
Marien: Ze skla, Celkový čas 43:30

Láska z roku ´68, Štvanice, Ze skla, Balada o dvou, Geometrie samoty, Zpod větrných mlýnů, Není sám, Prše v dudeli, Cestou za tebou, Olešnická, Stopy z Mysu Roca, Voda na schodech.


Připravujeme