slavíme 10 let
Koncerty
20.09.2018 Marien - Doudleby
Doudleby nad Orlicí
22.09.2018 Marien - Bělohrad
Lázně Bělohrad
25.10.2018 Marien - Praha - Gong
Praha
více koncertů....
Eshop

ZE SKLA

V PŮLI CESTY

KRAJINA V TOBĚ

 

Aktuálně

05.10.2015

Druhý díl letošního letního dobrodružství Marien se mi bude psát vcelku lehce. Hlavně proto, že nejpodstatnější událostí byla naše Pernštejnská fortuna, o které hezky napsala Jana Štěpánková na server Folktime a Folk žije... Faktem je, že s mírným odstupem času odešel stres do věčných lovišť a zůstal jen hřejivý pocit, že se to úžasně povedlo. Vystoupení s Janem Nedvědem jsme už kdysi absolvovali na poslední Zahradě v Náměšti na Hané. Tehdy to byl veliký zážitek a tak jsme se těšili. Málem to však nedopadlo: Mistr se asi zasnil, bác ho - náraz s autem, rozbité auto a pohmožděný prstíček....

obrazek
04.09.2015

Léto jak má být, nejen co se počasí týče, i když letošní vedra přeci jen trochu překročila meze letní slušnosti. Na Fb jsem se dočetl ironické poznámky o tom, že šlo o demo verzi krematoria, z vodáckých zpráv vyplynulo, že řeky byly veskrze sjízdné - ovšem jen v terénních vozech a zajímavý podtext chytlo známé přísloví o tom, že neexistuje špatné počasí, jen špatné oblečení, protože i v plavkách si člověk často připadal nabalený... Ale co, žehrat na počasí patřilo k základním kamenům lidské komunikace, alespoň zas jednou bylo o čem diskutovat.

obrazek
18.08.2015

Už tuto neděli (23.srpna v 13:00) se sejdeme na třetím koncertu v rámci seriálu outdoorových koncertů Cestou za Tebou... Místo konání jsme neprozradili s tím, že na to musíte přijít sami :-) Protože se množí dotazy, kde že to vlastně budeme hrát, je na čase zrekapitulovat všechny nápovědy. Zveřejnili jsme hlavní indicii, že ono místo třetího koncertu vcelku podrobně popisuje jedna z našich písní.

obrazek
03.07.2015

Červen nám začal tak trochu tradičním vystoupením v rámci Folklórního festivalu Pardubice Hradec Králové. Zatímco u nás v Perníkově se prohýří Pernštejnská noc, v Hradci Králové má tahle akce trošku poklidnější a komornější průběh. Pokud přijmeme myšlenku, že folková muzika je vlastně novodobé lidové muzicírování, je tu i zřetelná souvislost a těší nás, že si alespoň v královéhradecké části této akce můžeme zaúčinkovat. Tentokrát tamní pořadatelé zvolili příjemnější místo, pod hradbami v Žižkových sadech, mnohem lepší než loňský, předloňský a předpředloňský rozpálený plac na Masarykově náměstí. I když bylo...

obrazek
25.06.2015

Nejprve jsme zahráli na svatbě našich příznivců... v krásném nóbl prostředí Golfového klubu v Hradci Králové a toho úžasného jídla a pítí, krásných šatů a pozitivní nálady, kterou každé vstupování do společného života provází. Byla to moc hezká svatba, krásní novomanželé, veselí svatebčané. Přesně dle pravidel zdravé svatební romantiky, které nemohla nijak narušit ani Zdenička svými cynickými poznámkami ve chvílích, kdy se kapelník pokoušel podpořit romantickou atmosféru několika hezkými slovy na téma: Harmonie v manželském soužití.

obrazek
10.05.2015

Jak už jsme vám zde psali, máme za sebou první výlet do Brdských hvozdů, jakýsi první outdoorový koncert na Studeném vrchu . Bylo to moc prima, mimo jiné proto, že jsme vůbec nečekali, kolik odvážlivců se k nám přidá... Přestože, jak se odnepaměti říká u Troníčků v rodině: počasí se chovalo jako Hugo a Hugo je vůl... Brdský vrch Studený dostál svému jménu a všichni přítomní museli vykázat značnou odolnost proti chladu, mrholení a větru... Ale mělo to himbajz své kouzlo a to i bez ohledu na Zubříkův odkaz. A co bude dál ?

obrazek
28.04.2015

Vy jste se na nás domluvili, ne? Že nás odteď jako budete rozmazlovat, že budete plnit sály všude kam přijedeme a že budete tleskat jako blázni, nebo ječet jako při Beatles... Vážení fanoušci, máme vás moc rádi... kéž by tenhle krásný muzikantský sen nikdy neskončil.

obrazek
19.03.2015

Jsme plni dojmů z koncertů v Malostranské a Café Práh, děkujeme za narvané sály a pozorné posluchače... Schytali jsme mezitím v minulých dnech v sekci vzkazy několik dotazů a jedno asi věčné téma. Když máme teď chvilku, (než zítra rozjedeme s hosty Velikonoční koncert) zkusím odpovědět...

obrazek
31.03.2015

Teda nevíme, už čím bychom před vámi smekli... Máme za sebou ten outdoorový koncert a výlet do Zubříkových Brd... Když jsme se škrábali na Studený vrch k rozhledně, vítr hučel ve špičkách stromů a do tváří nám šlehaly krupěje mrazivého mrholení.... Odhodlání se nám však nedalo upřít. Zdenička napekla řízky, Myšák jel z návštěvy tchýně, cestou padl i jahodový cheesecake od Mekáče (to by nás Zubřík hnal...) zkrátka energie bylo docela dost, nálada v autě fajn a jen co jsme otevřeli dveře auta pod kopcem, bylo to jako když mlsně otevřete mrazák a chutě vás trošku přejdou...

obrazek
04.03.2015

Léta jsme si ze Zubříka dělali legraci, že jako správný zástupce pražského trampského podsvětí má v Brdech srub, ale že ho prý nemůže najít. Potutelně se tomu usmíval a říkal, že až najdeme odvahu, že nás tam vezme... ale furt nějak nebyl čas. A když potom ten nebeský pan Scénárista nalajnoval Zubříkův příběh takhle blbě, zůstal v nás pocit, že jsme něco prošvihli. A to je jak známo naprd... Taková ta příslovečná sůl, co štípe v ráně, kdykoliv si na ni vzpomeneme.

obrazek
<<<< 1 2 3 4 5 6>>>>
Připravujeme